"Право національної безпеки та війна в Україні: погляди з прифронтових держав."

Валентина Засадко

Директорка Школи управління УКУ

3 лютого Школа управління УКУ проводила онлайн Симпозіум "Право національної безпеки та війна в Україні: погляди з прифронтових держав."

Ось деякі тези, які мене вразили:

Чи потрібно зберегти росію? Так, але не ту, якою вона є зараз, не з тим режимом, який є зараз. Світ очікує, що Україна полагодить світове верховенство права, яке руйнує росія, забуваючи, що Україна – жертва руйнації світового верховенства права. Російсько-українська війна розпочалася задовго до 2014 р. Вона запроваджувалася через російську пропаганду, поширення «русского міра». Вона мала і має різні фронти: інформаційний, дипломатичний, економічний, кібер, соціо-культурний, енергетичний, конвенційний. Дослідження показують, що в Німеччині саме російські організації отримують більше фінансування на роботу з українськими мігрантами. Хто виграє від членства України в ЄС? Передусім Польща. Завершення війни залежить, зокрема, від того, чи зможе демократичний світ визнати неефективність окремих елементів своєї політики. Чи можливо отримати компенсації від росії? Так. Для цього є кілька механізмів, серед яких – звернення до міжнародних судів. Україна буде головним, але не єдиним претендентом на компенсацію. Зло не зупиняється самостійно. Його потрібно зупиняти.